Jak nauczyć dziecko języka obcego?

Języki obce są dziś obecne dookoła nas. Nie ma wątpliwości, że przydadzą się w pracy i życiu codziennym w przyszłości. Jak nauczyć ich dziecko?

Badania pokazują, że małe dzieci maja dużą łatwość chłonięcia wiedzy, również językowej. O wiele trudniej nauczyć się angielskiego w wieku kilkunastu lat, a jeszcze trudniej będąc dorosłym. Łatwiej nauczyć się w wieku dziecięcym, nawet nie czując, że się uczymy.

Warto to wykorzystać. Nawet, jeśli rodzice nie władają tym językiem, mogą kupić dziecku zabawki i gry językowe. Należą do nich puzzle czy instrumenty, które po dotknięciu odpowiedniego klawisza wydają dźwięki takie, jak proste wyrazy czy piosenki w języku obcym.

Do tego można postawić na bajki po angielsku, choć nie może tylko na nich opierać się nauka. Oglądanie bajek czy słuchanie słuchowisk to bierne przyswajanie języka. Warto, by dziecko nauczyło się też go używać aktywnie, bo na tym opiera się nauka języków obcych. W dzisiejszych czasach łatwo można znaleźć anglojęzycznego kolegę lub grupę zajęciową czy teatralną.

1 thought on “Jak nauczyć dziecko języka obcego?

  1. Inną metodą przynoszącą dobre rezultaty jest puszczanie dziecku bajek/ filmów w oryginalnym języku z napisami.

Comments are closed.