Nagradzaj się za małe sukcesy! Po co?

Nagrody są zawsze wspaniałą rzeczą do otrzymania, zwłaszcza jeśli wysiłek włożony w osiągnięcie nagrody był dość monumentalny.  Nagrody to również świetny sposób na utrzymanie motywacji i skupienie się na zadaniu, aby doprowadzić je do końca.

Rozsądne planowanie dnia

Podział dużego zadania na małe sekcje ma wiele zalet, z których jedna polega na tym, że pozwala osobie lub osobom zaangażowanym w proces zadania fizycznie zobaczyć postęp i odpowiednio go monitorować.

Stwarza to również możliwość rozdania niewielkich nagród po osiągnięciu każdego etapu.  Psycholog na stronie www.polemika.pl podkreśliła w jednym z artykułów, że nagrody te są świetną zachętą, aby zapewnić, że osoby zaangażowane w zadanie będą w stanie zachować koncentrację i całkowicie zaangażować się w pomyślne ukończenie wspomnianego zadania.

Jednak rodzaje nagród i metody związane z zasługami na nagrody powinny być dokładnie przemyślane, aby zamiast tego okazało się, że nie przyniesie to negatywnych skutków.

Dobry system to podstawa

Opracowanie systemu, który przedstawia postępy i łączy różne etapy z różnymi przyznawanymi nagrodami, powinno być wykonane na wczesnym etapie prac projektowych.  Wybrane nagrody powinny odpowiadać poczynionym postępom.

Wybór właściwych nagród jest bardzo ważny, ponieważ ma działać jako zachęta, a niewłaściwy zestaw nagród może nie powodować motywacji zaangażowanych osób, ale zamiast tego powodować, że wątpią w ich wartości wkładu w powodzenie projektu.  Może to rzeczywiście mieć bardzo szkodliwy wpływ na morale i ogólne nastawienie do podtrzymywania motywacji do odniesienia sukcesu.

Nagrody, które są dostosowane do wzbudzania ekscytacji i satysfakcji po osiągnięciu pewnego poziomu w projekcie, nie tylko spowodują potrzebną dodatkową radość, ale także przyczynią się do cięższej pracy jednostki, aby osiągnąć kolejny poziom zaawansowania, aby ponownie zostać nagrodzonym  .  Ta nowo odkryta dodatkowa radość jest bardzo korzystna, ponieważ te wytryski energii również wnoszą nowe życie do projektu na co kilka etapów.