Blogi językowe.

Otwierając granice otworzyliśmy się na języki obce. Jedni znają je lepiej, drudzy gorzej, ale jedno jest pewne-motywacja do nauki wzrosła, a chęć dzielenia się wiedzą i postępami w nauce również. Zakładający blogi językowe dzielą się na dwie grupy. Pierwsi to profesjonaliści. Nauczyciele wykwalifikowani w większym lub mniejszym stopniu, próbujący w przystępny, interesujący sposób przekazać wiedze dotyczącą języka obcego, a także zareklamować swoje usługi. Drudzy to uczący się języka obcego. Ci najczęściej zakładając bloga dokumentują swoje postępy. Można by było założyć, że blogi należące nie do profesjonalistów będą uboższe w treści i mniej interesujące, ale tak nie jest.

Niejednokrotnie tego rodzaju blogi należą do osób znających, bądź uczących się wielu języków obcych, osób z szerokimi horyzontami, które znają proces uczenia się i potrafią przekazać wiele ciekawych wskazówek. W Internecie można odszukać strony, które reklamują, klasyfikują, informują o blogach językowych. Z nich można się dowiedzieć o właścicielach poszczególnych stron www, ich założeniach twórczych, stopniu popularności danego bloga. Czy można nauczyć się języków obcych czytając bloga ? Na pewno można doskonalić dwie kompetencje językowe jakimi są czytanie i gramatyka. Jeśli na stronie znajdują się nagrania to również słuchanie.

Jak wykorzystać YouTube do nauki?

1 thought on “Blogi językowe.

  1. Od czasów popularyzacji youtube blogi językowe straciły na popularności. W filmiku tematy są lepiej i szybciej wyjaśnione…

Comments are closed.