Jak uczą się poligloci? Odkryj sekret nauki języka obcego.

Poliglota to osoba, która mówi w kilku językach obcych. Poligloci często utożsamiani są z posiadaniem szczególnego talentu do języków obcych. Jest to jedna z najbardziej mylnych teorii istniejących w obecnych czasach. Osoby, które mówią w kilku językach obcych nie są szczególnie uzdolnione, a jedynie uczą języka inaczej niż przeciętni ludzie.
Poligloci uwielbiają uczyć się języków obcych, a także stosują zupełnie inne podejście do jego nauki niż to stosowane obecnie w polskich szkołach. Nie rozpoczynają nauki od nauki zasad gramatycznych i wkuwania nowych słówek.

Każdy z nas w pewnym momencie nauki języka obcego miał pewnie styczność z pojęciem "techniki nauki języka obcego". Oczywiście istnieje wiele technik ułatwiających naukę języka obcego, jednakże nie są one jedyną przyczyną sukcesu poliglotów. Na pewno warto eksperymentować z rożnymi technikami, aby dobrać tę najkorzystniejszą dla siebie. Techniki nauki języków obcych pozwolą nam na przyspieszenie procesu przyswojenia informacji, a po wybraniu tej najodpowiedniejszej dla siebie możesz nawet skrócić proces nauki języka obcego dwukrotnie.
Jaki jest jednak główny sekret poliglotów? Otóż sekretem tym jest nauka poprzez "mówienie". I nie chodzi tu wyłącznie o konwersację w języku obcym z drugą osobą bądź nauczycielem. Wystarczy zaimplementować w swojej nauce czytanie na głos oraz powtarzanie tekstów, zdań czy słówek. Zapomnijcie o nauce wzrokowej polegającej na przeczytaniu w myślach kilku słówek i wkuwaniu ich na pomięć. Taki system nauki stosowaliśmy w szkole i był bez efektywny. Po kilku latach nauki nadal nie potrafiliśmy swobodnie komunikować się w obcym języku. Pomyślcie na czy polega komunikacja w języku obcym. Aby swobodnie komunikować się w języku obcym potrzebujesz praktyki w mówieniu. Mózg podświadomie przywołuje z pamięci zdania, których już kiedyś używał. Jednakże do tego potrzebuje praktyki – a skoro w podczas nauki w szkole zamiast mówić, rozwiązywałeś tylko zadania w domowym zaciszu to nie posiadałeś odpowiedniej praktyki, która pozwoliłaby Ci się komunikować w języku obcym.

Jaki język obcy wybrać?

Zapomnij o znanym Ci ze szkoły systemie nauki języka obcego, a zamiast tego zacznij aktywnie czytać i powtarzać frazy w języku obcym, a gwarantuje Ci, że już za kilka miesięcy zobaczysz różnicę.